Kam se ztrácí sny o šťastném životě

Kam se ztrácí pohádkové sny o šťastném, radostném a jednoduchém životě

Moderní lidé řeší svoji minulost. Řešit si svou minulost je totiž „in“ a hodně atraktivní věc. Když řešíte svoji minulost, jste pro stejně řešící okolí zajímaví.

Existuje celá armáda lidí, kteří se tomuto sektoru věnují na jedné, druhé nebo i na třetí straně břehu. Všichni se pachtí za odpouštěním, rozpuštěním karmy, zastavením rodového prokletí. Všichni se vrací v různých stavech mysli zpět do dětství, hledají tam příčiny své současnosti, vzpomínají, odhalují minulé životy, spojují si souvislosti a řeší. Někteří úspěšně, jiní ještě úspěšněji. A pak o tom mluví. A mluví nahlas.

Mluví nahlas a pořád dokola o tom stejném. Udělají si na tom kariéru. Druzí je poslouchají. Poslouchají a následují. Plácají se po ramenou, píší o tom knihy, dělají přednášky, pořádají kurzy, radí druhým a vedou je ke stejnému cíli, jaký prozatím sami dosáhli. Řeší, řeší, … ale tak nějak nevyřeší. Jejich řešení nejde dosáhnout ani udržet. Něco v tom chybí – chybí pokračování, kam s tím dál a co s tím, když už jsou tedy podle všech přístrojů čistí, odkarmovaní a zbaveni traumatické minulosti.

 

Konec řešení minulosti je už na dohled

Veškerý svůj dosavadní čas poctivě věnovali řešení minulosti. Zastřelo to všechno ostatní žití. Nevšimli si, že zatím co řešili minulost, přestali řešit budoucnost až jednou přijde onen den „D“. A ten den právě přišel. Jsou v bodu Nula. Jenže dál není nic nachystáno! Stoly jsou prázdné, hosté nikde, muzika čeká na pokyn, aby mohla hrát. A najednou jim to dojde. Prázdnota! Bublina. Sklapla past. Škarohlíd se chechtá a mne si ruce. Chybí jim promakané sny a barevné fantazie, které by překračovaly hranice odmítaného, ale právě již vyřešeného světa předků. Na jednu stranu mistrovsky zmáknutá minulost, na druhou stranu úplně prázdná budoucnost. Co s tím?

Auvajs! Prázdnota bolí! Zoufalé hledání záplat! Narychlo přijímají cizí sny o budoucnosti a nový krysí závod je tady! Snaž se, dosahuj, medituj, afirmuj, hledej bránu Světla, věčné mládí, samahdí, osvícení a další zdánlivě nedosažitelné horizonty. Odjíždí do Indie, Tibetu, na Severní pól hledat svou barevnou budoucnost. Prý je to jejich poslání. Stávají se nedotknutelní… Past sklapla podruhé a tentokrát na dlouho.

Myslet často na to, že už nechcete prožívat minulost, že už nechcete pokračovat jako dospělí ve vašich dětských traumatech a omezeních, že už nechcete dělat stejné životní chyby svých předků ani vychovát vaše děti tak, jak jste byli vychováváni vy, znamená žít jen na půl plynu. Jste sami sebou odsouzeni k tomu být neustále ve střehu, v hlavě, v myšlení, hlídat se a srovnávat se zkušenostmi, vzpomínkami a minulostí. Jste v permanenetním napětí. Příliš mnoho vaší drahocenné životní energie spotřebováváte na myšlení, mozkovou činnost a strachy. Ve skutečnosti nežijete, pouze přežíváte. S výjimkou mozku zbytek těla strádá a chřadne. Místo toho, aby se váš život stával čím dál jednodušší, radostnější a zdravější, stáváte se emočně impotentní a nenaplnění, psychicky nemocní. Máte to zapotřebí? Musíte to tak mít zrovna vy? A vy? A vy?

 

Vzpomeňte si na vaše dávné sny

Kdysi dávno jste měli své sny. Jako děti. Byly krásné, uvěřitelné, vzrušující, dobrodružné, jiskřivé. Přišli jste na tuto planetu, abyste si je zrealizovali. Přišli jste sem plně vybaveni ohromnou plejádou odvážných snů, ale po cestě k dospělosti a svobodě jste na ně postupně zapomněli. A právě v těchto snech se ukrývá vaše největší síla!

Kde jsou vaše dávné sny dnes? Kde jsou sny, které jste už zapomněli? Někde budou, ale kde? Někde mimo vás? Lze si na ně nějak vzpomenout?

Kdybychom se tolik nevěnovali minulosti a jejímu řešení, zbyl by nám prostor a čas věnovat se budoucnosti. Vysnili bychom si ji. Podrobně. V den „D“ bychom na ni hladce navázali. Jaké by to bylo? A jak to ve skutečnosti je? Jak to máte ve skutečnosti vy? Žijete podle své fantazie? Dokážete snít dál a dál? Chtěli byste si rozpomenout na vaše dávné sny? A na které z nich? … Vzhůru tedy do dávné budoucnosti. Pomáhejme si navzájem rozpomínat si na naše odvážné sny. Pomáhejme si je navzájem realizovat.

Těším se na mou budoucnost, protože je krásná, jednoduchá a zdravá. V mém světě fantazie je téměř všechno možné. Má každodenní realita tomu odpovídá! Žiji si svůj sen. Vítejte v mém snu.