28.11.2020

Průběh setkání

V oboru alternativní medicíny, pyschosomatiky a etikoterapie, alternativní diagnostiky a masérství působím aktivně již od roku 2002. Našel jsem se v něm. Realizuji se v něm. Za tu dobu jsem si téměř už ke všemu, co dělám, vybudoval svérázný vlastní přístup, metody a systémy, které také veřejně vyučuji.

 

Mým posláním je pomáhat lidem

Mým posláním je provázet klienty na jejich cestách za vědomými změnami v životě, myšlení, zdraví, vztazích, výchově nebo podnikání. Pomáhám jim postavit se nohama na zem, porozumět lépe sami sobě, zjednodušit si život, uzdravit se a začít žít kreativně, vášnivě, vymanit se ze starých výchovných programů, otevřít se příležitostem a využít svůj osobní potenciál.

 

Začínáme nejprve vašimi fakty

Na základě vašich informací z úvodního povídání příp. i z data narození a jiných údajů, které se nám mohou hodit, si dáme dohromady hlavní osu souvislosti příp. i časovou osu. Seřadíme informace podle různých podobností a logických klíčů a uděláme si v nich pořádek. Budu se vás doptávat na různé věci, i zdánlivě nesouvisející, a budu vám je doplňovat do hlavní struktury. Poskládáme si ucelený logický a srozumitelný obrázek o vašem stavu či situaci. Vyvolá to ve vás spontánní “šok”, protože si uvědomíte nové souvislosti a také nový pohled na ně. Zažijete hluboký “Ahá!” moment, který v sobě obsahuje silné vlny emocí a energie. Dojde vám, co přesně se vám to děje, proč se vám to děje, proč se tak cítíte, proč to tak máte, odkud se to vzalo, zda je to vůbec vaše, co vám to má ukázat a co s tím můžete udělat atd.

 

Všechny složitosti jsou pouze zdání v hlavě

Miluji složitosti. Usmívám se, když je to jedna z prvních informací, kterou začínáte vaše povídání. Pokaždé se ukáže, že nejde o žádné složitosti, ale že je to jen hromada malých jednoduchostí, kterou jste si naházeli hala bala chaoticky do hlavy a v tomto stavu jste je tam nosili příliš dlouho na to, aby vám posléze neudělaly nějaký čurbes v životě. Zatím jsem ve své praxi nenarazil na nic, co by nešlo řešit a vyřešit.

Rád se s vámi proto pustím do rozkrývání a řešení složitých témat jako např. těžké nemoci, zranění, operace a dědičné nemoci, disfunkce těla a jeho orgánů, dědičné dispozice, rodové prokletí a opakování osudů po předcích, nesvoboda díky přiděleným životním a společenským rolím, závislostem z výchovy, dosaženým kariérním titulům nebo náboženskému přesvědčení, narovnání a uzdravení partnerských vztahů, manželství a rodiny, změna koncepce rodinných vztahů, ať už v mateřské, či vlastní rodině, vytvoření si zdravého domova pro rodinu a děti, uzdravení podnikání a celkové atmosféry ve firmě atd.

 

Rozhodněte se změnit

Naším úvodním povídáním, diagnostikou a poskládáním uceleného obrazu jsme došli až do silných “Ahá!” momentů. Stojíme teď před otázkou, co s tím.

Mohu vám nabídnout první možnost – propustit okamžitě a neřízeně všechny vaše zasekané emoce až do úplného vyprázdnění. Dostat vás do stavu úplné úlevy, do vyprázdnění mysli i těla z emocí a napětí, do stavu “Jsem Nic / Nikdo”. Udělám vám k tomu bezpečný a trpělivý prostor, abyste své emoce propustili všechny ven ze sebe, jednou provždy a ukončili tak jejich dávný účel. Bude vám v tom stavu moc dobře. Nebude se vám chít už nic dalšího dělat, nikam pokračovat! Všudypřtomné dojetí a blaho. V tu chvíli by bylo nejlepší, kdybyste mohli jít okamžitě spát. Po probuzení byste se cítili doslova jako v novém světě, znovuzrození. Ne vždy je to ale nutné.

Mohu vám nabídnout také druhou možnost – pouhé “nakrmení až přežrání” mozku kvalitními informacemi a souvislostmi, uspokojení logiky a rozumu, pochopení vaší situace a stavu v hlubokých souvislostech. Váš mozek se tím uspokojí a bude schopen všechno přijmout bez kritického pochybování tak, jak to je, a smířit se s tím. Nastane ve vás stav rozumné rovnováhy, ovšem bez výrazné emoční koncovky. Uklidníte se v nitru a všechno ve vás se začne spravovat. Nikdo na vás nic nepozná, všechno bude pokračovat zdánlivě po staru, ale vy už bude uvnitř jiní, noví, uvolnění a nad věcí. Stačilo vám prostě jen něco pořádně pochopit. Informační satisfakce po přechozí zvědavosti? Ano.

 

Je konec. Oddejte se vašemu “Flow”.

To jediné, co vás ještě dělí od skutečné změny, je vaše staré myšlení. Se mnou sice zažijete silné a klíčové “Ahááá!” momenty, propouštění emocí a osvobození se od starého napětí, ale ty jsou “pouze laboratorní” s mou významnou podporou, protože to umím, protože vím, jak na to a kudy, a protože jsem na to odborník s dlouholetou praxí. Jenomže v reálném životě mě u sebe nebudete mít a budete se muset postarat sami o sobe! Skutečná změna k vám přijde tehdy, když jí k tomu vytvoříte příležitost a uděláte jí v sobě místo, aby vás mohla změnit.

 

Co konkrétně dělat

Zatoužíte po změně. Sami ji však z hlavy nejste schopni logikou a rozumem zařídit. Potřebujete k tomu spoustu energie, ale tu vaše hlava ani tělo teď jaksi nemají skladem. Na spálení starého a zrod nového to bude chtít ohromné množství bioenergie v těle. Takové palivo se nachází jedině v nějaké silné emoci, třeba ve vzteku, ale ten je příliš nestabilní a nebezpečný. Nejlépe bude dostat jej ve formě “Ahááá!” emoce, když vám v jednom monetě něco silného dojde. Jde se tedy na lov “Ahááá!” momentů.

Začnete vědomě vytvářet příležitosti pro zažití si “Ahá!” momentů. Bez něj nebude palivo na změnu. Schválně si vyberete nějakou vaši problematickou oblast života, kde máte už dlouho zasekáno něco hodně bolavého, a schválně do toho začnete rýpat. Cílem je vyprovokování akce k tomu, aby se na tom dalo něco pochopit, co vám na tom dosud není jasné, k čemu jste zaujali závadný postoj. Vezmete si na to fundovaného odborníka, aby vám pomohl odhalit souvislosti a přivedl vás až k silnému “Ahá!” momentu. Z tohoto hlediska mohu doporučit Rodinné trojúhelníky, rodinné konstelace, regresní terapii, kineziologii atd.

Najednou vám něco docvakne a přijde při tom silný “Ahá!” moment. A už se vám emoce začnou valit z nitra na povrch jako velká povodeň. Zachováte vědomý nadhled a uděláte jim volnou cestu, ať si s vámi udělají, co potřebují. Naložíte s nimi moudře a necháte je vystupovat ze sebe až do úplného vyprázdnění. Formu projevování jich nechám na vás. Vyprázdníte se. Zcela se uvolníte. Je tu pouze váš dech a tlukot srdce. Nejste v tu chvíli nic ani nikdo. Ztratí se vám pojem o čase a prostoru. Rozplýváte se do sedačky nebo trávy nebo do toho, na čem zrovna sedíte či stojíte.

 

Nic než úplné uvolnění a Prázdnota

Uvolníte se ještě více. Staré už není. Jen prázdnota ve vás. Dýcháte, je to jediný rytmus, který vnímáte. Oddáte se mu. Vnímáte vaše Flow, tok životní energie. Vzdáte se kontroly nad situací, stanete se pouhými pozorovateli, třetími osobami, a odevzdáte se. Nezajímá vás, co bude za chvíli ani potom. Usnete nebo prostě vypnete do Stand-By režimu. Vědomí je pryč. Spíte. Mezitím vás vaše energie Flow zregeneruje, dobije baterie, odplaví zbytky starého myšlení, a připraví na probuzení. Probudíte se znovuzrození. Jupííí! Změna proběhla hladce, bezbolestně, přirozeně, na základě obrovské vlny energie z emocí kolem “Ahááá!” momentu.

Jedete další kolo. Je nové. … Ale jednou budete na konci i tohoto nového kola a přijde touha po změně. Už budete vědět, jak na to. Už víte, že se není čeho bát a že oddávání se a ztráta kontroly není vůbec nic nebezpečného, že je to jako když se oddáváte spánku.

 

Zakořeňte se v nové realitě

Po určité době, až si odžijete vaše nové nastavení, si už ani nevzpomenete, jací jste bývali dříve ve stresu a napětí. Změna proběhla vědomě, bezpečně a příjemně a vy jste se stabilizovali. Našli jste svůj vlastní návod na vědomou změnu. Je více než jisté, že od této chvíle začnou do vašeho života chodit silné “Ahá!” momenty čím dál častěji a v čím dál tím méně razantní formě. A každý z těchto momentů bude mít ohromnou kouzelnou moc vás změnit, odstřihnout od čerstvé minulosti, vyprázdnit emoční sklady a zregenerovat vaše síly na plné baterie.

Místo toho, abyste se změnili pouze jednou či párkrát za život, a to ještě z nesmírného násilného donucení, stane se s vámi pravý opak – začnete se vědomě měnit téměř neustále, popravdě při každém “Ahááá!” momentu. Budete jako surfaři, co ladně a snadno přeskakují z jedné vlny na druhou a užívají si pořádnou jízdu na nikdy nekončících vlnách, protože takové už moře zkrátka je – vytváří nekonečně mnoho vln za sebou. Tohle je život plný jiskřivé energie, dynamiky a Flow.