Spouštím vlastní podcasty Od zítřka jinak

Začal jsem konečně natáčet vlastní podcasty. Nazval jsem je Od zítřka jinak. Věřím, že se vám přesně toto bude líbit.

 

Aktuálně poslední vydaný díl

Poslouchejte mé podcasty na vašich oblíbených platformách Spotify, Apple Podcasts atd.

 

Něco ze zákulisí mých podcastů

Název Od zítřka jinak jsem si nevybral náhodou. Hluboce mě fascinuje princip transformace, metamorfóza. Fascinuje mě magie zániku a vzniku. Dojímá mě proměna člověka uvnitř něj samotného v někoho nového. Fascinují mě indicie, které jej k této proměně vedou. Baví mě sledovat, co se s ním děje těsně před velkým zlomem, co během samotného zlomu a také co potom kousek dále, později.

Ve svých podcastech chci zachycovat příběhy vnitřních proměn mých hostů zejména v jejich zlomových okamžicích. Chci tím inspirovat sebe i ostatní k tomu nebát se svých proměn, těšit se na ně, vítat je, otevírat se jim, nebránit jim, nebránit se, dělat je vědomě. Chci se vézt na jejich vlně a užívat si to. A zadarmo.

Chci neustrnout v životě. Chci neustále poznávat a zažívat něco nového. Chci přijímat výzvy a neustále se díky nim proměňovat v někoho dalšího, nezestárnout, neztuhnout, odhazovat „staré já“, jít dál a stále dál. Nejde mi o to stávat se čím dál lepším a lepším a vytvořit si tím na sebe past obrovského tlaku jako v nějakém krysím závodě. Jde mi o neustálou proměnu v někoho dalšího, jiného než jsem byl dosud. Chci si život vychutnat, zjednodušovat a radovat se ze svých proměn.

Chystal jsem se začít s podcasty už dávno, ale pořád jsem přešlapoval u prvního kroku – neuměl jsem se rozhodnout, jaký formát zvolit a jak to dělat. Taky jsem nevěděl, na jaký přístroj natáčet, jak upravovat a stříhat záznam, jak jej nahrát do světa podcastů atd. Studoval jsem spoustu rad a zkušeností jiných podcasterů, nechával to všechno na sebe působit, a měl jsem z toho hlavu jako pátrací balón.

Jak už to však v pohádkách bývá, nakonec všechno dobře začalo a já udělal s pomocí skvělých lidiček, zejména pak Zlaty Holušové, Moniky HorsákovéFilipa Košťálka, svůj velký první krok. Můj první podcast spatřil světlo světa. A všechna nejistota a nervozita ze mě spadla.

Až si mé podcasty poslechnete, snadno poznáte, že ve mně vyhrála volba být v nich čistě sám sebou, na nic si nehrát, dělat je nejlépe, jak zrovna v daném období umím. Nevydávám je se žádnou periodou. Neslibuji žádnou pravidelnost. Budu je natáčet pouze tehdy, když mnou projede impuls jako blesk z čistého nebe a když mě něčím zásadním osloví ten, koho potom požádám, aby se stal mým podcastovým hostem. No a s některými si toho máme tolik co říct, že určitě vzniknou volná pokračování našich rozhovorů.

Těším se na vaši zpětnou vazbu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..